Anglia Fakty piłki nożnej

11 sekretów, o których strażnicy królowej nie lubią opowiadać

Anonim

Zorganizowany mecz piłkarski był rozgrywany w Anglii, odkąd pierwsze reguły gry zostały opracowane na Uniwersytecie w Cambridge w 1848 roku. Gra nazywa się piłka nożna w Anglii. grał w całym kraju i ma szerokie zwolenników wśród swoich fanów. Angielskie ligi piłkarskie są śledzone z szacunkiem, a reprezentacja angielska jest jednym z kluczowych graczy na arenie międzynarodowej.

Wideo dnia

Angielskie ligi piłkarskie Premier League i poniżej

rozgrywane są w hierarchicznej strukturze, w której 20 najlepszych drużyn gra w grupie o nazwie Premier League. Istnieje wiele poziomów, a najlepsze drużyny w niższych ligach mogą awansować na następny sezon, podczas gdy słabsze zespoły wykonawcze mogą zostać zdegradowane. Teoretycznie najmniejsze drużyny z najniższych lig mogą awansować do najwyższej ligi, jeśli osiągną sukces na każdym poziomie. Ten system znany jest jako piramidy piłki nożnej. Istnieje około 140 lig z 480 dywizjami i około 7 000 drużyn w systemie angielskiej ligi piłki nożnej.

Puchar Świata

Puchar Świata, rozgrywany co cztery lata w celu określenia supremacji piłki nożnej na świecie, zaczął grać w 1930 roku. Anglia odmówił zaproszeń do gry w turnieju w 1930, 1934 i 1938 roku, a turniej został zawieszony w 1942 i 1946 roku podczas II wojny światowej. Anglia nie brała udziału w swoich pierwszych Mistrzostwach Świata do 1950 roku. Anglia uczestniczyła w 13 turniejach World Cup. Angielska drużyna piłkarska wygrała Puchar Świata w 1966 roku, kiedy turniej był rozgrywany w Londynie. To jest jedyny czas, kiedy angielska drużyna dotarła do finału. Doszło do półfinału w 1990 roku, ale przegrał ten mecz z Niemcami Zachodnimi w rzutach karnych po tym, jak oba zespoły zakończyły regulamin i dogrywkę w 1-1.

1966 Finał Pucharu Świata

Największy mecz w historii angielskiej piłki nożnej był jednym z najbardziej kontrowersyjnych. W tym pojedynku angielska drużyna spotkała się z zachodnioniemieckim zespołem przed 80 000 kibiców na stadionie Wembley. Oba zespoły walczyły w dwumeczu z wynikiem 2: 2 podczas 90-minutowego meczu z jednym z angielskich goli strzelonych przez napastnika Geoffa Hursta. Aby przerwać remis, zespoły rozegrały 30 minut nadgodzin. Hurst zdobył kontrowersyjny gol, aby przerwać remis, gdy jego strzał zdawał się przekraczać linię bramkową, zanim szybko wyszedł z siatki. Następnie zakończył mecz spektakularnym golem, w którym dryblował przez niemiecką obronę przed strzeleniem gola. To jedyny czas w historii Pucharu Świata, w którym gracz strzelił hat-tricka - trzy bramki - w finale.

Najlepsi gracze

Sir Stanley Matthews był pierwszym gwiazdorem Anglii. Był pierwszym zwycięzcą europejskiej nagrody Football Player of the Year. Bobby Charlton był legendarnym strzelcem i passerem, który był znany z dokładności.Był najlepszym graczem w drużynie z 1966 r. W Pucharze Świata. Kevin Keegan mógł przekroczyć Charlton jako strzelec. Ten słynny napastnik strzelił 217 goli w 559 meczach. Gary Lineker był najlepszy w Pucharze Świata. Zdobył 10 goli w dwóch turniejach. David Beckham jest najbardziej znanym graczem Anglii. Oprócz spektakularnej umiejętności precyzyjnego rzucania zakrętów i strzałów, Beckham zajmuje wysokie miejsce na liście międzynarodowych celebrytów i jest prześladowany przez paparazzi po obu stronach Atlantyku.